sobota, 30 marca 2013

Zdrowe i szybkie śniadanie - idealne


Śniadanie - najważniejszy posiłek dnia. Miałam momenty w życiu, że śniadań nie jadłam w ogóle, co było złym nawykiem. Teraz jest to mój najważniejszy posiłek w ciągu dnia.  Śniadanie musi mnie obudzić i dać kopa do działania na początek dnia. Więc jakie jest szybkie i zdrowe śniadanie, czyli idealne według mnie ?

Szybkie, to znaczy takie które od przygotowania do zjedzenia zajmuje mi max 30 minut. Zdrowe, to takie które zawiera takie składniki, aby w połączeniu ze sobą dały mi potrzebnej energii na przynajmniej kilka godzin. Odpadają wszystkie śniadania typu: upiecz, ugotuj, zmiel, zmiksuj…. To nie dla mnie. Moje śniadanie w ciągu tygodnia  jest proste, szybkie, zdrowe i tego się będę trzymać. A weekend zostawiam sobie czas na długie i rozpieszczone poranne posiłki z moim Misiakiem.

Najważniejszymi składnikami mojego śniadania to: granola, warto przygotować ją sobie samemu w domu, wystarczy uprażyć płatki owsiane z ulubionymi orzechami. Do mojej ostatniej granoli dodałam jeszcze owoce kandyzowane, tak dla koloru. Przygotowanie takiej granoli trwa 30 minut, które można poświęcić wieczorem po pracy. Przygotowuję zawszę taką porcję, aby starczyło mi przynajmniej na 2 tygodnie. Przechowuje w zamkniętym pojemniku.

A dlaczego granola ? bo płatki owsiane zawierają dużo witaminy B6, która pomaga w koncentracji. Orzechy, bo zawierają w sobie dużo zdrowych kwasów jedno- i wielonasyconych. Zawierają też witaminę E, potężny antyoksydant i kwas foliowy.

Ale wracając do mojego szybkiego i zdrowego śniadania. Przygotowanie jest banalnie proste, o ile wcześniej przygotowało się granolę. Reszta jest już ekspresowa.....

Potrzebujemy:
1 jabłko,
1 łyżka otrąb,
4-5 łyżek granoli,
*kilka sztuk rodzynek, żurawiny, można dodać jeszcze więcej orzechów,
1 kubeczek jogurtu naturalnego lub kefir,

Jabłko należy pokroić w cienkie plasterki, posypać otrębami i granolą. Na to dorzucić kilka rodzynek, żurawiny, troszkę orzechów. Całość zalać jogurtem i dokładnie wymieszać. Przygotowanie rano posiłku zajmuje mi 5 minut, tak więc mam całe 25 minut na delektowanie się nim. Jak dla mnie bomba.


Wpis bierze udział w konkursie BelVita.


4 komentarze:

teenager ;) pisze...

nie ma to jak przyrządzić sobie pyszne ,zdrowe śniadanko ;D

whiness pisze...

To dowód na to, że nawet jeśli nie ma zbyt wiele czasu, można zjeść zdrowe i smaczne śniadanie :) I o to chodzi!

Ervisha pisze...

Musli i granola i umnie bardzo często goszczą na śniadanie :) Bardzo smaczny i szybki w przygotowaniu posiłek

better-choice pisze...

Też nie wyobrażam sobie zycia bez śniadań. pysznie :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...